ارسال به دوستان
کد خبر : 234201
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1396 13:27
تعداد بازدید : 889

خواستگاری پیامکی!

همه ما گاهی دوست داریم خودمان را پشت گوشی تلفن همراه مان پنهان كنیم و آنچه نمی توانیم بگوییم را با چند كلمه بنویسیم. كار سختی نیست. یك پیام می فرستید و حتی اگر با كلماتی سنگین تر پاسخش را دریافت كردید، گوشی تان را كنار گذاشته و از مهلكه بیرون می آیید.

اما آیا همه حرف ها را در همین چند كلمه می توان گفت؟ اصلا یك پیامك باید چه ویژگی هایی داشته باشد كه تاثیر بهتری روی دریافت كننده بگذارد؟ اگر می خواهید با آداب پیامك نوشتن و باید و نباید های آن بیشتر آشنا شوید، در ادامه این متن با ما باشید.

پیامكی «نه» نگویید

حرف های جدی و سنگین جای شان در پیامك نیست. خیلی حرف ها ارزش این را دارند كه رودررو گفته شوند و در واقع خیلی آدم ها ارزش این را دارند كه چنین حرف هایی را از زبان خودمان بشنوند، نه اینكه آن را در یك پیامك بخوانند.در شرایطی كه می خواهید جواب منفی به كسی بدهید یا تكلیف كاری را یكسره كنید، هرگز سراغ پیامك نروید. اگر می خواهید به خواستگار تان جواب منفی بدهید، استعفایتان از كار را بیان كنید، همسرتان را برای اشتباهی محاكمه كنید و... بدانید كه پیامك فرستادن شیوه مناسبی نیست. حق آدم هاست كه از چنین موضوعاتی، نه با یك جمله چند كاراكتری بلكه به شكلی مفصل تر باخبر شوند، دلایل شما را بدانند و خودشان هم امكان دفاع از خود را داشته باشند.

روش اشتباه: من به پیشنهاد شما فكر كردم. فعلا قصد ازدواج ندارم. خدانگهدار.

روش صحیح: باید برای صحبت در موضوعی همدیگر را ببینیم. ممنونم.

عشق و نفرت را پیامک نکنید

از همان روز اول نامزدی، ارتباط شما پر می شود از خاطرات بی نظیر و لحظات سخت. محققان دانشگاه میشیگان می گویند که هرگز در چنین لحظاتی از امکانات مدرن زندگی بهره نگیرید و طعم واقعی این لحظه ها را با یک پیامک از بین نبرید. از نظر آنها بعضی جمله ها تنها چند واژه نیستند، بلکه می توانند به یک لحظه ناب در زندگی شما تبدیل شوند. پس هرگز بی خیال ساختن چنین خاطراتی نشوید و آن کلمات را با ارسال پیامک نسوزانید.

اگر می خواهید برای اولین بار به نامزدتان بگویید که دوستش دارید یا اگر می خواهید در جریان زندگی مشترک، خبرهای سرنوشت سازی را به همسرتان بدهید، هرگز از پیامک استفاده نکنید. اگر می خواهید بگویید که احساس می کنید زندگی تان به بن بست رسیده، هرگز از پیامک کمک نگیرید.

اگر هم بعد از یک دعوای سخت، احساس می کنید که حق با نامزدتان بوده و می خواهید از او عذرخواهی کنید، در اولین فرصت چشم در چشمش این حرف را بزنید. هیچ کس با یک پیامک ساده کسی را نمی بخشد. پس رودررو موضوع را مطرح کنید و تمام احساس تان را در مقابلش به نمایش بگذارید.

شكلك ها را فراموش نكنید

بعضی ها دوست ندارند از شكلك ها استفاده كنند، چون فكر می كنند چهره كودكانه ای به پیامكشان می دهد؛ بعضی ها هم فكر می كنند این تصاویر از جدیت یك متن كم می كند. اما اگر نظر ما را بخواهید، استفاده درست و بموقع از شكلك ها، می تواند پیام شما را چند برابر جالب كند.

یادتان نرود كه چهره و حالات شما در زمان پیامك فرستادن دیده نمی شود و تنها چیزی كه می تواند حال وهوای آن لحظه شما را شرح دهد، یك شكلك ساده است. در واقع «اسمایلی ها» خود شما هستید كه كوچك شده اید و در یك پیامك جا گرفته اید.

اگر از گفتن یك حرف، منظور جدی نداشتید، قیافه به كمك شما می آید و اگر می خواهید نگرانی یا كمی ناراحتی را ابراز كنید، می توانید از این شكلك ها كمك بگیرید. البته یادتان نرود كه این صورتك ها كمی خودمانی هستند و اگر می خواهید یك پیامك رسمی بفرستید، آن را بدون شكلك، با فونت فارسی و با كلمات رسمی بنویسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :